لاماری ایما هیبرید معرفی شد
لاماری ایما هیبرید معرفی شد 4 سیلندر پلاگین هیبرید
نوشته شده توسط تیم تحریریه مجله خودرویی
3 ماه پیش
افتتاح گالری هشت، بهشت موتور و خودروهای کلاسیک + تصاویر اختصاصی و فیلم
بازدید 7653
3

گالری هشت، بهشت موتور و خودروهای کلاسیک + تصاویر اختصاصی و فیلم 8 معروف

مجله خودرویی ایران: گالری هشت بالاخره افتتاح شد. گالری که در آن خودرو و موتورهای کلاسیک ارزشمند و آنتیک قرار دارد. نمونه های متعددی از گالری ها و نمایشگاه های خودرو در کشور وجود دارد که در آن موتور و خودروهای کلاسیک جای دارند. گالری هشت نیز یکی از همین نمایشگاه ها است. نمایشگاهی که ویترین آن نگاه هر عابری را به سمت خود جلب می کند. ویترین این گالری یک ویژگی منحصر بفرد دارد و آن هم حضور موتور و خودروهای کلاسیک ارزشمند است.

 افتتاح گالری هشت، بهشت موتور و خودروهای کلاسیک + تصاویر اختصاصی و فیلم

نمایی از خودروهای کلاسیک موجود در گالری هشت

در این طبقه دو دستگاه موتور بسیار خاص و ارزشمند قرار دارد. یکی از این موتورها Traverston V-Rex است.یکی دیگر از موتورهایی که در گالری هشت قرار دارد Tron Lightcycle است. 

از پله های گالری هشت که بالا می روید، درهای شیشه ای به صورت اتوماتیک باز می شود. روبروی شما یکی از خوش رنگ ترین شورولت کوروت های بازسازی شده کشور قرار دارد. این کوروت مدل ۱۹۶۸ میلادی است. یعنی جزو اولین سری از نسل سوم شورولت کوروت C3 کانورتیبل. در سمت راست نیز یک دستگاه پورشه ۹۱۱ کررا طلایی رنگ مدل ۱۹۷۷ قرار دارد. در سمت چپ کوروت نیز یک دستگاه مرسدس بنز ۲۸۰SL پاگودا آبی رنگ مدل ۱۹۶۸ جلوه ای خاصی به ویترین گالری هشت بخشیده است. پشت سر کوروت C3 کانورتیبل قرمز رنگ نیز یک کوروت C3 دیگر قرار دارد.

 افتتاح گالری هشت، بهشت موتور و خودروهای کلاسیک + تصاویر اختصاصی و فیلم

موتورها و خودروهای کلاسیک با نظم و ترتیب خاصی در جای جای این گالری چیده شده اند. دکور گالری هشت به زیبایی صورت گرفته است. این خودروها تازه در بخشی از طبقه اول گالری قرار دارند.  در این طبقه خودروهای دیگری نظیر فورد موستانگ راش مدل ۱۹۷۰، مرسدس بنز ۳۵۰SL، پونتیاک ترنس ام، پونتیاک GTO کانورتیبل مدل ۱۹۶۸، فولکس واگن بیتل کانورتیبل و مرسدس بنز ۲۵۰SE قرار دارند.

 افتتاح گالری هشت، بهشت موتور و خودروهای کلاسیک + تصاویر اختصاصی و فیلم

فورد موستانگ ۱۹۷۰ که دارای پیشرانه ۸ سیلندر راش و ۵۶۰ اسب بخار قدرت است.

در این طبقه ١٠ خودروى کلاسیک قرار دارد که گل سرسبد گالری هشت محسوب می شوند. ضمن آنکه در طبقه بالایی گالری سه دستگاه موتور بی ام و ، دوکاتی و کاوازاکی نیز قرار دارند.

در بخشی از طبقه اول فضایی برای موتورهای کلاسیک درنظر گرفته شده است. موتورهایی که تنها ۴ دستگاه از آنها در قفسه های فلزی و برروی یکدیگر قرار گرفته اند. مابقی موتورها نیز در کنار دیگر خودروها قرار گرفتند. در این طبقه دو دستگاه موتور بسیار خاص و ارزشمند قرار دارد. یکی از این موتورها Traverston V-Rex است. موتوری که در دسته موتورسیکلت های کروز جای دارد و شکل و شمایل بسیار خاص و منحصربفردی دارد. این موتور شبیه به مدل های V-Rod هارلی دیویدسون است. شرکت تراورستون از قطعات اصلی کمپانی هارلی دیویدسون در ساخت موتورهای خود استفاده می کند. اما یک شرکت کاملا مستقل است.

 افتتاح گالری هشت، بهشت موتور و خودروهای کلاسیک + تصاویر اختصاصی و فیلم

نمای بیرونی گالری هشت

در طبقه منفی یک، یکی از خاص ترین شورولت ایمپالاهای SS موجود در کشور آرام گرفته است. همچنین در طبقه منفی دو نیز یک دستگاه پورشه ۹۱۱ کررا قرمز رنگ قرار دارد.

پیشرانه تراورستون V-Rex از نوع ۲ سیلندر V شکل با حجم ۱۲۵۰۰ سی سی و ۱۲۰ اسب بخار قدرت است. این همان پیشرانه ساخته شده توسط هارلی دیویدسون است. وزن این موتور ۳۰۴ کیلوگرم و حجم باک ان نیز ۱۸.۲ لیتر است. ضمن انکه فاصله بین محور جلو و عقب در تراورستون V-Rex برابر است با ۲۰۱۰ میلی متر. یکی دیگر از موتورهایی که در گالری هشت قرار دارد Tron Lightcycle است. موتور تمام برقی که ظاهری بسیار متفاوت با دیگر موتورهای تولیدی در دنیا دارد. نوارهای LED آبی رنگ روی چرخها و بدنه جلوه ای خاص به این‌ موتور بخشیده است.

 افتتاح گالری هشت، بهشت موتور و خودروهای کلاسیک + تصاویر اختصاصی و فیلم

تعدادی از موتورهای کلاسیک به همراه موتور خاص تراورستون V-Rex که در طبقه اول قرار دارند.

صفا احمدی: می توانم به جرأت بگویم گالری هشت اولین نمایشگاه خودرو در تهران است که مختص موتور و خودروهاى کلاسیک درنظر گرفته شده.

در این طبقه ١٠ خودروى کلاسیک قرار دارد که گل سرسبد گالری هشت محسوب می شوند. ضمن آنکه در طبقه بالایی گالری سه دستگاه موتور بی ام و ، دوکاتی و کاوازاکی نیز قرار دارند. اما هنوز دو طبقه دیگر هم مانده است. طبقات منفی یک و منفی دو که در آنجا دیگر خودروهای کلاسیک آرام گرفته اند.

در طبقات منفی یک و منفی دو نیز موتور و خودروهای دیگری هم قرار دارد. در طبقه منفی یک، یکی از خاص ترین شورولت ایمپالاهای SS موجود در کشور آرام گرفته است. همچنین در طبقه منفی دو نیز یک دستگاه پورشه ۹۱۱ کررا قرمز رنگ قرار دارد. پورشه ای که داستان ورود آن و حتی دریافت پلاک آن بسیار مفصل است که در فیلم معرفی گالری هشت بخش هایی از سرگذشت این پورشه گفته شده است.

 افتتاح گالری هشت، بهشت موتور و خودروهای کلاسیک + تصاویر اختصاصی و فیلم

تعدادی از خودروهایی که در طبقه منفی دو گالری هشت قرار دارند.

تا پیش از افتتاح گالری هشت خرید و فروش این وسایل نقلیه به صورت شخصی و به اصطلاح خانگی صورت می گرفت بدون نظارت سازمان یا صنفی.

جایی مطمئن برای خرید موتور و خودروهای کلاسیک

صفا احمدى در خصوص گالری هشت گفت: در کشور چندین نمایشگاه خودرو نیز وجود دارد که در آن خودروهای کلاسیک قرار دارند. اما می توانم به جرأت بگویم گالری هشت اولین نمایشگاه خودرو در تهران است که مختص موتور و خودروهاى کلاسیک درنظر گرفته شده. هدف ما هم از تأسیس چنین نمایشگاهى این بود که خرید و فروش چنین خودروها و موتورهایى در جایى مطمئن صورت گیرد. ما پتانسیل و علاقه مندان بسیار زیادی در زمینه موتور و خودروهای کلاسیک داریم. افرادی که با جون و دل از موتور و خودروهای کلاسیک نگهداری و بازسازی می کنند.

 افتتاح گالری هشت، بهشت موتور و خودروهای کلاسیک + تصاویر اختصاصی و فیلم

موتور خاص Tron Lightcycle که نوارهای LED آبی رنگ زیبایی خاصی به آن بخشیده است.

تا پیش از افتتاح گالری هشت خرید و فروش این وسایل نقلیه به صورت شخصی و به اصطلاح خانگی صورت می گرفت بدون نظارت سازمان یا صنفی. ولی گالری هشت کاملا زیر نظر اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه ها و فروشندگان خودرو است. همچنین مجوزهای لازم برای خرید و فروش خودروهای کلاسیک را نیز از سازمان میراث فرهنگی دریافت کرده ایم.

موتور و خودروهای کلاسیک موجود در این نمایشگاه همگی از نظر فنی و ظاهری در شرایط بسیار خوبی قرار دارند. تنها تعداد انگشت شماری از خودروها برای بازسازی در این گالری قرار دارند.

صفا احمدی در ادامه گفت: یکی از مهمترین حسن های ایجاد چنین نمایشگاه هایی در سطح شهر آسودگی خیال خریداران بابت خرید و فروش موتور و خودروهای کلاسیک با اصالت است. ما هم در گالری هشت موتور و خودروهایی را جهت فروش قرار می دهیم که اصالت و عقبه سالم دارند. ضمن انکه در این نمایشگاه تنوع موتور و خودروی زیادی در نظر گرفته ایم. با توجه به فضایی که برای نمایشگاه در‌اختیار داریم بیش از ۳۰ خودروی کلاسیک و ۱۰ موتور کلاسیک در این نمایشگاه وجود دارد.

 افتتاح گالری هشت، بهشت موتور و خودروهای کلاسیک + تصاویر اختصاصی و فیلم

کاوازاکی H2R و دوکاتی ۱۱۹۹ پانیگال R در گالری هشت

جای گالری هشت خالی بود

بهتر بود افتتاح چنین گالری زودتر از اینها صورت می گرفت. زمانی که بسیاری از مالکین خودروهای قدیمی خودروهایشان را در طرح خودروهای فرسوده، اسقاط کردند. بی آنکه ارزش مادی و معنوی آنها را بدانند.

صفا احمدی: ما خودرو و موتورهای کلاسیک ارزشمندی را در این گالری قرار می دهیم که قیمت آنها معقول است.

صفا احمدی در خصوص چرایی افتتاح گالری هشت به خبرنگار وبسایت مجله خودرویی ایران گفت:  واقعیت از چندین سال پیش در فکر راه اندازی چنین نمایشگاه دائمی برای موتور و خودروهای کلاسیک بودیم، اما مشکلات متعددی وجود داشت و‌ در نهایت با کمک دوستان عزیز و آیدین آرام تصمیم گرفتیم گالری هشت را راه اندازی کنیم. البته مطمئناً راه اندازی چنین نمایشگاهی در ذهن بسیاری از علاقه مندان بوده است. واقعا جای خالی نمایشگاه کلاسیک در بین دیگر نمایشگاه های سطح کشور و شهر خالی بود و امیدوارم تعداد این نمایشگاه ها بیشتر از این شود. افزایش چنین گالری هایی باعث می شود تا مردم به ارزش واقعی این خودروها و موتورها پی ببرند و در حفظ آنها کوشا باشند.

 افتتاح گالری هشت، بهشت موتور و خودروهای کلاسیک + تصاویر اختصاصی و فیلم

خودروهای موجود در طبقه منفی یک گالری هشت.

خرید و فروش خودرو در گالری هشت

موتور و خودروهای کلاسیک موجود در این نمایشگاه همگی از نظر فنی و ظاهری در شرایط بسیار خوبی قرار دارند. تنها تعداد انگشت شماری از خودروها برای بازسازی در این گالری قرار دارند.

صفا احمدی در خصوص موتورها و خودروهایی فروشی در گالری هشت گفت: ما خودرو و موتورهای کلاسیک ارزشمندی را در این گالری قرار می دهیم که قیمت آنها معقول است. در این مدت مشتریان متعددی جهت قرار دادن خودروهایشان در این گالری مراجعه داشتند. ما از این موضوع استقبال می کنیم اما شرایط خاص خود را داریم. برای مثال خودروهایی که قیمت آنها از سوی فروشنده چندان معقول و منطقی نباشد را در ویترین قرار نمی دهیم. یا خودروهایی که اصالت ندارند و مدارکشان ناقص باشد را برای فروش در اینجا نمی گذاریم.

 افتتاح گالری هشت، بهشت موتور و خودروهای کلاسیک + تصاویر اختصاصی و فیلم

پورشه ۹۱۱ که در سال ۱۳۵۶به همراه دو فراری به صورت زمینی وارد کشور شد. و حالا در گالری هشت قرار گرفته است.

احمدی در ادامه گفت: موتورها و خودروهایی که در این نمایشگاه به فروش گذاشته ایم وضعیت بسیار خوبی دارند. برای مثال یک‌ دستگاه پورشه ۹۱۱ قرمز رنگ داریم که درحال انجام مراحل بازسازی آن هستیم. خودرویی که اصالت و تاریخچه آن داستان خاص خود را دارد که سعی داریم با پایان بازسازى آن را در نمایشگاه قرار دهیم.

بازدید براى عموم

بازدید از گالرى هشت براى عموم مردم آزاد است. اما با توجه به استقبال بسیار خوب از این چنین گالرى ها توسط مردم بهتر است پیش از مراجعه، جهت بازدید وقت قبلى دریافت نمایید.

شما را به دیدن تصاویر و فیلم اختصاصی از گالری هشت دعوت می نماییم.

 

صفحه رسمی ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مهداد افتخار معنوی گفت:

  سلام میشه لطفا آدرس را بگید

  1. با سلام گالری هشت، خیابان مقدس اردبیلی نبش خیابان شادآور

 2. agreert گفت:

  There are no known drug interactions with garlic; however, it should be used cautiously in patients receiving anticoagulants because of a potential bleeding risk where to buy cialis Researchers found that B blockers have the potential to act on receptors associated with mechanisms that trigger tumorigenesis, angiogenesis, and tumor metastasis and exert the anti tumor effects

پیشنهادات مجله خودرویی ایران

 • آلبوم تصاویر
 • بررسی و تست فنی
 • دریفت
 • کلاسیک
 • گذرموقت
ونوسیا D60 پلاس در تهران رویت شد + تصاویر اختصاصی

ونوسیا D60 پلاس در تهران رویت شد + تصاویر اختصاصی

3 ماه پیش
شورولت کامارو ۱۹۷۷ آمریکایی عضلانی ۸ سیلندر

معرفی و ملاقات با شورولت کامارو 1977 آمریکایی عضلانی ۸ سیلندر کلاسیک قدیمی

1 سال پیش

رانندگی با مرسدس بنز G63 AMG گذرموقت در تهران + فیلم

3 سال پیش

پورشه پانامرا 4s خاورمیانه، یکی از خاص ترین پانامراهای ایران

3 سال پیش

لاماری ایما در نمایشگاه خودرو بوشهر 1402 حضور خواهد یافت

4 ماه پیش
رانندگی و بررسی مرسدس بنز AMG GTS گذرموقت در تهران + فیلم

رانندگی و بررسی مرسدس بنز AMG GTS 2016 گذرموقت در تهران + فیلم

1 سال پیش
شورولت کامارو ۱۹۷۷ آمریکایی عضلانی ۸ سیلندر

معرفی و ملاقات با شورولت کامارو 1977 آمریکایی عضلانی ۸ سیلندر کلاسیک قدیمی

1 سال پیش

رانندگی با مرسدس بنز G63 AMG گذرموقت در تهران + فیلم

3 سال پیش
گزارش دومین راند از مسابقات دریفت + فیلم و عکس

گزارش دومین راند از مسابقات دریفت + فیلم و عکس

6 سال پیش
گزارش مرحله پایانی مسابقات قهرمانی کشور فرمولا دریفت سال 96

گزارش مرحله پایانی مسابقات قهرمانی کشور فرمولا دریفت

6 سال پیش
شورولت کامارو ۱۹۷۷ آمریکایی عضلانی ۸ سیلندر

معرفی و ملاقات با شورولت کامارو 1977 آمریکایی عضلانی ۸ سیلندر کلاسیک قدیمی

1 سال پیش

گردهمایی کلوپ مرسدس بنز ایران به مناسب 10 سالگی آن + عکس و فیلم

4 سال پیش

نازی ها به دیزین رسیدند، گزارش دومین برنامه کلوپ مرسدس بنز در سال ۹۸

5 سال پیش

ملاقات با پونتیاک GTO کانورتیبل کلاسیک، جواهری ارزشمند در تهران

5 سال پیش

بی ام و iX 2022، جدیدترین خودرو در خاورمیانه وقتی وارد ایران می شود + تصویر اختصاصی

1 سال پیش
رانندگی و بررسی مرسدس بنز AMG GTS گذرموقت در تهران + فیلم

رانندگی و بررسی مرسدس بنز AMG GTS 2016 گذرموقت در تهران + فیلم

1 سال پیش
سازمان اموال تملیکی و ممنوعیت فروش عمومی خودروهای ۲۵۰۰ سی سی

سازمان اموال تملیکی و ممنوعیت فروش عمومی خودروهای 2500سی سی

1 سال پیش

رانندگی با مرسدس بنز G63 AMG گذرموقت در تهران + فیلم

3 سال پیش