گزارش چهارمین راند مسابقات سرعت قهرمان کشور

سرمای پاییز و گرمای مسابقه

چهارمین راند از مسابقات سرعت قهرمانی کشور در تاریخ ۲۴ آذر سال ۹۶ برگزار شد. این دوره از مسابقات سرعت که مثل همیشه در پیست سرعت مجموعه ورزشی آزادی برگزار می شود، در ۸ کلاس تشکیل شد. وبسایت مجله خودرویی ایران نیز گزارش و تصاویری از این مسابقه منتشر کرده است. اولین کلاس در این مسابقه، کلاس ۲۰۶ بود که با ۹ شرکت کننده برگزار شد. نکته حائز اهمیت عدم حضور دیگر شرکت کنندگان در این کلاس بود. کلاس ۲۰۶ یکی از پرهیجان ترین کلاس ها در مسابقات سرعت است. اما در این راند تنها ۹ شرکت کننده از استان های خوزستان، اصفهان و تهران حضور داشتند.

با توجه به پخش زنده مسابقات از شبکه ورزش ترکیب برگزار کلاس ها نسبت به دیگر راندها متفاوت بود.

در کلاس ۲۰۶ شروین یگانه با شماره ۱۲ از استان خوزستان توانست در جایگاه اول قرار بگیرد. بعد از وی مهرداد صفری از استان اصفهان با شماره ۲۵ و آرش خامنه با شماره ۳۱ از استان خوزستان به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند. در این کلاس ایمان نظری با شماره ۸۵ از استان خوزستان و مهدی شصتی با شماره ۴۱ از استان تهران بایکدیگر برخورد داشتند که موجب خروج آنها از مسابقه شد.

گزارش چهارمین راند مسابقات سرعت قهرمان کشور
اخراج داوود بیگدلی از مسابقه به خاطر خطا که با پرچم مشکی توسط داوران مواجه شد

BP GT دومین کلاسی بود که در این مسابقه وارد پیست شد. ۸ شرکت کننده از استان های تهران، اصفهان و خراسان رضوی در این کلاس حضور داشتند. محمد مهری با شماره ۲ از استان خراسان رضوی توانست برروی سکوی اول قرار بگیرد. وی در روز تایمگیری با ثبت زمان ۵۵٫۳۵۱ ثانیه توانست بهترین زمان این کلاس را به نام خود ثبت کند. فرشید طراح با شماره ۵۳ از استان تهران توانست در جایگاه دوم قرار بگیرد. بعد از وی مهدی صحافی پور با شماره ۴۰ از استان اصفهان برروی سکوی سوم ایستاد.

گزارش چهارمین راند مسابقات سرعت قهرمان کشور
با توجه به استانداردهای ایمنی در کلاس آزاد شرکت کنندگان باید بخش های مختلفی از خودرویشان را ایمن سازی کنند.

با توجه به پخش زنده مسابقات از شبکه ورزش ترکیب برگزار کلاس ها نسبت به دیگر راندها متفاوت بود. به همین خاطر سومین کلاسی که وارد پیست شد، اسپرت شهری بود. در این کلاس ۷ شرکت کننده از استان های یزد، تهران و خوزستان حضور داشتند. پیمان مقدم از استان تهران نیز در روز تایمگیری با خودروی مرسدس بنز CLA45AMG توانست زمان ۵۹٫۱۹۱ ثانیه را ثبت کند. این تایم بهترین زمان ثبت شده در کلاس اسپرت شهری در راند چهارم بوده است. اما در روز مسابقه شروین یگانه با خودروی لوتوس قرمز رنگش توانست جایگاه اولی این کلاس را ازآن خود کند. در کلاس اسپرت شهری بعد از شروین یگانه، پیمان مقدم با شماره ۶۳ در جایگاه دوم ایستاد. کامران واقف با شماره ۷۰ از استان تهران نیز در این کلاس درسکوی سوم قرار گرفت.

گزارش چهارمین راند مسابقات سرعت قهرمان کشور
صفا احمدی با خودروی فورد توانست عنوان اولی کلاس آزاد را کسب کند.

کلاس آزاد چهارمین کلاسی بود که وارد پیست شد. صفا احمدی با شماره ۴ در روز تایمگیری توانست زمان ۵۳٫۸۴۸ ثانیه را ثبت کند. البته وی در خصوص این زمان گفت : با توجه به نرسیدن رینگ و لاستیک های جدید نتوانستم تایم بهتری را ثبت کنم. ولی در روز مسابقه با استفاده از رینگ و لاستیک ها جدید خوشبختانه توانستم جایگاه اول را کسب کنم.

از جمله نکات مثبت در این راند از مسابقات سرعت برگزاری منظم و به موقع بود. زمان بندی منظم توسط تیم برگزاری باعث شد تا مسابقه در زمان مقرر به اتمام برسد.

گزارش چهارمین راند مسابقات سرعت قهرمان کشور
عماالدین جعفری از معدود خبرنگاران حوزه خودرو می باشد که در مسابقات اتومبلیرانی نیز شرکت می کند و توانسته عنوان مهمی کسب کند

در این کلاس غلامرضا جنیدی با شماره ۱ از استان تهران و خودروی بی ام و آبی رنگ خود توانست جایگاه دوم را کسب کند. محمد مهری با شماره ۲ از استان خراسان رضوی نیز در این کلاس برروی سکوی سومی ایستاد. در کلاس BP نیز ۱۲ شرکت کننده از استان های تهران، مازندران، خراسان رضوی، البرز، فارس و اصفهان حضور داشتند. در این کلاس علی شیرزاد با شماره ۳۵ از استان اصفهان توانست زودتر از دیگر رقبا از خط پایان عبور کند. بعد از وی محمد مهری با شماره ۲ و علی بهرامی با شماره ۵۹ از استان اصفهان به ترتیب در جایگاه دوم و سوم ایستادند.

گزارش چهارمین راند مسابقات سرعت قهرمان کشور
شروین یگانه با خودروی لوتوس در کلاس اسپرت شهری توانست مقام اول را کسب کند

ششمین کلاس برای ۴۰۵ های استاندارد در نظر گرفته شده بود. ۱۰ شرکت کننده در این کلاس حضور داشتند که تنها از استان های تهران و اصفهان بودند. در این کلاس هر سه سکو توسط تیم اصفهان کسب شد. مهرداد صفری با شماره ۲۵، امین جعفریان با شماره ۹۹ و ابراهیم فاتحی با شماره ۸۳ به ترتیب در جایگاه اول تا سوم کلاس ۴۰۵ قرار گرفتند.

گزارش چهارمین راند مسابقات سرعت قهرمان کشور
برخی از شرکت کنندگان به کمک تیم فنی خود، تا آخرین لحظه ایرادات فنی خودروها را برطرف می کردند

کلاس بعدی برای پرایدهای استاندارد در نظر گرفته شده بود که در این کلاس ایمان عرب زاده و مهیار کمایی به همراه سپهر اجودانی در جایگاه های اول تا سوم ایستادند. هشتمین کلاس هم ۲۰۰۰GT بود که با ۹ شرکت کننده تشکیل شد. در این کلاس شرکت کنندگان از استان های تهران، البرز، اصفهان و فارس حضور داشتند. در کلاس ۲۰۰۰GT اشکان مسگرها با شماره۲۴ از استان تهران توانست برروی سکوی نخست این کلاس قرار بگیرد. بعد از وی علی شیرزاد با شماره ۳۵ و ایمان زیرک با شماره ۳۶ از استان اصفهان به ترتیب در جایگاه دوم و سوم این کلاس ایستادند.

گزارش چهارمین راند مسابقات سرعت قهرمان کشور
نصب سنسورها برروی خودروها پیش از شروع مسابقه جهت ثبت زمان

از جمله نکات مثبت در این راند از مسابقات سرعت برگزاری منظم و به موقع بود. زمان بندی منظم توسط تیم برگزاری باعث شد تا مسابقه در زمان مقرر به اتمام برسد. البته تأخیر حدود ۳۰ دقیقه ای در شروع مسابقه بخاطر پخش زنده در شبکه ورزش بوده است.

برای مشاهده و اطلاع از دیگر مسابقات اتومبیلرانی کشور می توانید اینجا کلیک نماید.

نتایج چهارمین راند از مسابقات سرعت قهرمانی کشور

کلاس BP استاندارد

علی شیرزاد –  اصفهان

محمد مهری –  خراسان رضوی

علی بهرامی – اصفهان

کلاس BP GT

محمد مهری – خراسان رضوی

فرشید طراح – تهران

مهدی صحافی پور – اصفهان

کلاس GT2000

اشکان مسگرها – تهران

علی شیرزاد – اصفهان

ایمان زیرک – اصفهان

کلاس پراید

ایمان عرب زاده – تهران

مهیار کمایی – تهران

سپهر اجودانی – تهران

کلاس ۲۰۶

شروین  یگانه – خوزستان

مهرداد  صفری- اصفهان

آرش  خامنه – خوزستان

 کلاس ۴۰۵

مهرداد  صفری- اصفهان

امین  جعفریان- اصفهان

ابراهیم  فاتحی-  اصفهان

کلاس اسپرت شهری

شروین  یگانه – خوزستان

پیمان  مقدم – تهران

کامران  واقف- تهران

کلاس آزاد

صفا  احمدی – تهران

غلامرضا  جنیدی – تهران

محمد  مهری – خراسان

عکس و گزارش: محمد حسن رزاقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.