کدام خودروهای گرانقیمت در گمرک مانده اند؟

سوپر اسپرت هایی که در فرودگاه امام خمینی مانده اند!

ورود خودرو به کشور از راه قانونی از طریق گمرک امکان پذیر است. این کالا را می توان به کمک شرکت های حمل و نقل هوایی، دریایی و حتی زمینی وارد کشور کرد. تمامی خودروهایی که وارد کشور می شوند جهت انجام تشریفات گمرکی، به گمرک ارسال می شوند. دقیقا همانند تمامی کالاهای وارداتی. در تهران نیز سه گمرک فرودگاه امام خمینی، گمرک غرب تهران و گمرک شهریار جهت ترخیص کالا فعالیت دارند. در این مقاله از سایت مجله خودرویی ایران به معرفی دو خودروی با ارزش پرداخته ایم. خودروهایی که سرنوشت چندان مشخصی ندارند و در حال خاک خوردن در گمرک هستند.

در گمرک فرودگاه امام خمینی کالاهایی که از طریق راه هوایی به کشور وارد می شوند، قرار دارند. یعنی اگر ترخیص کار بخواهد کالایی که به صورت هوایی به تهران ارسال شده را ترخیص کند، باید تمام مراحل اداری را در این فرودگاه انجام دهد. در چند سال اخیر با فعالیت گمرک فرودگاه امام خمینی شاهد ورود خودروهای مختلفی به این گمرک بوده ایم. خودروهایی که بسیاری از آنها به صورت گذرموقت وارد کشور شده اند. با توجه به هزینه بالای حمل و نقل هوایی، ارسال خودرو جهت دریافت پلاک ملی برای چنین گمرکی چندان منطقی نیست.

در تهران سه گمرک فرودگاه امام خمینی، گمرک غرب تهران و گمرک شهریار جهت ترخیص کالا فعالیت دارند.

کدام خودروهای گرانقیمت در گمرک مانده اند؟

گمرک فرودگاه امام خمینی در ۳۰ کیلومتری جنوب تهران قرار دارد. همچنین گمرک شهریار و گمرک غرب نیز در جاده قدیم کرج واقع شده است. مساحت کل گمرک فرودگاه امام خمینی ۲۷ هزار و ۸۵۶ متر مربع است. مساحتی که در آن کالاهای مختلفی از جمله خودرو نیز قرار دارد. اما در این فضای بسیار بزرگ چند هفته ای است دو خودروی خاص در حال خاک خوردن هستند. خودروهایی که قرار بود در ابتدا به صورت گذرموقت وارد کشور شوند اما بخت با آنها یار نبود. در یکی از انبارهای سرپوشیده گمرک فرودگاه امام خمینی یک دستگاه مرسدس بنز مشکی قرار دارد. در محوطه باز این انبار نیز یک دستگاه لامبورگینی سفید رنگ قرار دارد. این لامبورگینی چند روز زودتر از مرسدس بنز مورد نظر وارد گمرک فرودگاه امام خمینی شد.

دومین لامبورگینی هوراکان نیز برروی پالت های چوبی انبار گمرک فرودگاه امام خمینی قرار دارد. جایی که در بالای سر آن یک دوربین مداربسته نصب شده است.

کدام خودروهای گرانقیمت در گمرک مانده اند؟

دومین هوراکان ایران!

اولین لامبورگینی هوراکان وارد شده به کشور در جزیره کیش قرار دارد. سوپر اسپرتی با رنگ نارنجی که جهت اجاره مورد استفاده قرار می گیرد. البته هوراکانی که در جزیره کیش قرار دارد مدل کوپه است. اما هوراکان وارد شده به فرودگاه امام خمینی مدل اسپایدر می باشد. دومین لامبورگینی هوراکان نیز برروی پالت های چوبی انبار گمرک فرودگاه امام خمینی قرار دارد.  جایی که در بالای سر آن یک دوربین مداربسته نصب شده است.

لامبورگینی هوراکان LP610-4 اسپایدر مورد نظر از کشور آلمان وارد ایران شده است. این موضوع را می توان از روی پلاک های سفید رنگشان متوجه شد. پلاک هایی که با نام Temporary یا Short Term شاخته می شوند و به نوعی همان پلاک گذرموقت است. همچنین در گوشه ای رکاب هوراکان مورد نظر برچسب تیونر KH-Tuning نقش بسته است. تیونر آلمانی که بیشتر در زمینه تیونینگ و بهینه سازی خودروهای آئودی فعالیت دارد.

گویی هوراکان LP610-4 اسپایدر مورد نظر کمی دستکاری شده است. خودرویی که در سال ۲۰۱۵ در نمایشگاه خودرو فرانکفورت رونمایی شد.

کدام خودروهای گرانقیمت در گمرک مانده اند؟
لامبورگینی هوراکان LP610-4 در گمرک ایران گذرموقت

مشخصات فنی لامبورگینی هوراکان LP610-4 اسپایدر

پیشرانه: ۱۰ سیلندر خورجینی

حجم پیشرانه: ۵٫۲ لیتر ۵۲۰۴ سی سی

قدرت پیشرانه: ۶۰۳ اسب بخار در ۵۲۵۰ دور بردقیقه

گشتاور پیشرانه: ۵۶۰ نیوتن متر در ۶۵۰۰ دور بردقیقه

جعبه دنده: ۷ سرعته اتوماتیک دوکلاچه

حداکثر سرعت: ۳۲۴ کیلومتر در ساعت

شتاب صفر تاصد: ۳٫۴ ثانیه

شتاب صفر تا دویست: ۱۰٫۲ ثانیه

ترمزگیری از ۱۰۰ تا صفر: ۳۲٫۲ متر

شاسی: کربن و آلومینیوم

باز و بسته شدن سقف: ۱۷ ثانیه

ترمزها جلو: کربن سرامیک ۳۸۰ میلی متر با شش پیستون

ترمزهای عقب: کربن سرامیک ۳۵۶ میلی متر با چهار پیستون

طول: ۴۴۵۹ میلی متر

پهنا: ۱۹۲۴ میلی متر

ارتفاع: ۱۱۸۰ میلی متر

فاصله محور جلو و عقب: ۲۶۲۰ میلی متر

وزن خالص: ۱۵۴۲ کیلوگرم

میانگین مصرف سوخت: ۱۲٫۳  لیتر در هر صد کیلومتر

مصرف سوخت در شهر: ۱۷٫۵ لیتر در هر صد کیلومتر

مصرف سوخت اتوبان: ۹٫۲ لیتر در هر صد کیلومتر

در گمرک فرودگاه امام خمینی دومین AMG GTs بیش از ۲ ماه در حال خاک خوردن است.

سوگلی مرسدس بنز

مرسدس بنز مورد نظر مدل AMG GTs است که همانند هوراکان از آلمان وارد کشور شده است. این سوپر اسپرت ۸ سیلندر به عنوان یکی از جدیدترین محصولات کمپانی بنز شناخته می شود. به همین خاطر به عنوان سوگلی مرسدس بنز می توان آن را معرفی کرد. سوگلی که با پایان یافتن تولید SLSAMG وارد خط تولید شد.

در صورت خروج این خودرو از گمرک و دریافت پلاک گذرموقت، می توان آن را دومین AMG GTs ایران نامید. چند ماه پیش اولین AMG GTs به رنگ سفید از کانادا به ایران آمد و بعد از اتمام مهلت تردد به کشور مبدأ بازگردانده شد. حالا در گمرک فرودگاه امام خمینی دومین AMG GTs بیش از ۲ ماه در حال خاک خوردن است.

کدام خودروهای گرانقیمت در گمرک مانده اند؟
مرسدس بنز AMG GTs در گمرک ایران گذرموقت

مرسدس بنز توسط پرواز ترکیش ایرلان (turkish airlines) و لامبورگینی توسط پرواز لوفتانزا (Lufthansa airline) وارد ایران شده اند

مشخصات فنی مرسدس بنز AMG GTs

پیشرانه: ۸ سیلندر خورجینی

حجم پیشرانه: ۴ لیتر تویین توربو

قدرت پیشرانه: ۵۱۵ اسب بخار در ۶۲۵۰ دور بردقیقه

گشتاور پیشرانه: ۶۵۰ نیوتن متر در ۱۷۵۰ دور بردقیقه

جعبه دنده: ۷ سرعته اتوماتیک دوکلاچه

حداکثر سرعت: ۳۱۰ کیلومتر در ساعت

شتاب صفر تاصد: ۳٫۷ ثانیه

طول: ۴۵۴۶ میلی متر

پهنا: ۱۹۳۹ میلی متر

ارتفاع: ۱۲۸۸ میلی متر

فاصله محور جلو و عقب: ۲۶۶۰ میلی متر

وزن خالص: ۱۵۴۰ کیلوگرم

میانگین مصرف سوخت: ۹٫۴ لیتر در هر صد کیلومتر

مصرف سوخت اتوبان: ۷٫۴ لیتر در هر صد کیلومتر

هر دو خودرو از آلمان وارد کشور شده اند. مرسدس بنز توسط پرواز ترکیش ایرلان (turkish airlines) و لامبورگینی توسط پرواز لوفتانزا (Lufthansa airline) وارد ایران شده اند . حالا باید منتظر ماند تا ببینم تکلیف این دو سوپر اسپرت گرانقیمت چه خواهد شد. آیا این دو خودرو می توانند از گمرک ترخیص شوند و با پلاک گذرموقت در کشور تردد کنند یا خیر؟! اگر هم این خودروها ترخیص نشوند باید به کشور مبدأ مرجوع شوند.

1 نظر “کدام خودروهای گرانقیمت در گمرک مانده اند؟

  • شهریور ۲۵, ۱۳۹۸ at ۱۲:۲۱ ب.ظ
    Permalink

    اگر خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی که ۳ سال است در گمرک مانده تعیین تکلیف شود قیمت ها در بازار خیلی کاهش می یابد ولی این کار را نمیکنند تا افراد خاص ۲ دستگاه بیاورند و سود ۵ ماشین را روی ان ببرند وبعد شعار میدهند واردات خودرو لوکس ممنوع اگر این طوری
    واردات خودروی گذر موقت را بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.