دو دستگاه لندروور، منتظر برای دریافت پلاک!

در گمرک منطقه آزاد انزلی یک دستگاه رنجروور ایووک با رنگ خاص و زیبا قرار دارد. شاسی بلند لوکس بریتانیایی که برای دریافت پلاک ملی به این گمرک ارجاع داده نشده است. رنجروور ایووک مورد نظر که با رنگ خاص سبز کاهویی در گمرک شهر انزلی حضور دارد چند ماهی است که برای دریافت پلاک منطقه آزاد منتظر مانده است. اما هنوز این خودرو به دلایل نا مشخصی نتوانسته پلاک منطقه آزاد را دریافت کند. کمی آن طرف تر هم یک دستگاه لندروور دیسکاوری اسپرت قرار دارد. خودرویی آن هم بنا به دلایل نا معلومی مدت زمان بسیار طولانی را در گمرک سپری می کند.

هر دو خودرو هنوز نتوانسته اند مجوزهای لازم را جهت دریافت پلاک منطقه آزاد دریافت کنند. درحالی که بیش از یکسال است, زمزمه های ورود برند لوکس لندروور به کشور افزایش یافته است. چند سال قبل خبرهایی در خصوص ورود این برند منتشر شد، اما هیچ خودرویی از برند لندروور وارد کشور نشد. تا اینکه پس از برجام این زمزمه ها بیشتر شنیده می شد. اما در مناطق آزاد کشور داستان متفاوت بود و شاهد تردد خودروهای برند لندروور بودیم. رنجروور ایووک از جمله خودروهای شاسی بلند لوکس است که در مناطق آزاد بخصوص انزلی با استقبال خوبی همراه شد.

رنجروور ایووک دارای یک موتور ۴ سیلندر توربوشارژر با آرایش خطی و حجم ۲ لیتر است. این پیشرانه قادر به تولید ۲۴۰ اسب بخار قدرت است. جعبه دنده مورد استفاده در رنجروور ایووک ۹ سرعته اتوماتیک می باشد. شتاب صفر تاصد ایووک ۷٫۶ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۲۱۷ کیلومتر برساعت است.

لندروور دیسکاوری اسپرت مورد نظر مدل ۲۰۱۵ است. پیشرانه مورد استفاده در لندروور دیسکاوری نیز همانند رنجروور ایووک است. حتی در این خودرو از همان جعبه دنده مورد استفاده در ایووک استفاده شده. این خودروها از موسسه ایمنی EuroNcap توانسته اند ۵ ستاره ایمنی دریافت کنند.

در این چندسال اخیر رنجروورهای مختلفی به صورت قانونی و غیرقانونی وارد کشور شده اند. برخی از رنجروورهایی که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده اند توسط سازمان اموال تملیکی توقیف شده اند. خودروهایی که هم اکنون در پارکینگ سازمان اموال تملیکی در حال خاک خوردن هستند. هنوز هم تکلیفشان مشخص نیست. شاید این خودروهای لوکس نیز همانند ۲۰ دستگاه پورشه فروخته شده، بفروش برسند.

در این چندسال اخیر تعداد بسیار زیادی از رنجروورها به صورت گذرموقت وارد کشور شده است.

عکس: متین سامانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 7 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.